Ankara, İzmir İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak? Cuma namazı saati 11 Mart 2022

Her hafta Cuma namazının saatleri Müslümanların gündeminde yer alırken Cuma namazının kılınacağı saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın namaz saatleri takviminde paylaşılıyor. Cuma namazının saatleri zaman farklarından dolayı illere göre değişiklik gösterebiliyor. Peki, 11 Mart 2022 Ankara, İzmir İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak?

11.03.2022-12:13 - (Son Güncelleme: 11.03.2022-12:14) Ankara, İzmir İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak? Cuma namazı saati 11 Mart 2022

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Cuma günleri için her hafta Cuma namazı saatleri öğle namazına yakın vakitte yayınlanıyor. Her Cuma olduğu gibi de 11 Mart Cuma günü için Ankara, İzmir İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak? sorusu da yanıt arıyor. İşte 11 Mart Cuma gününe ait Cuma namazının Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul'da kılınma saatleri..

Cuma namazı Ankara, İzmir İstanbul'da saat kaçta kılınacak?

Müslümanların her Cuma ibadetlerini yerine getirdiği Cuma namazının vakitleri zaman farkından dolayı her ilde bir kaç dakika değişiklik gösterir. İkamet edilen bölgedeki en yakın camiye giderek ibadet etmek isteyen vatandaşlar kendi il sınırları içerisindeki Cuma namazı saatine riayet ederek ibadetlerini yerine getirecekler.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait sitede yer alan namaz vakitleri takvimine göre ise 11 Mart tarihinde cuma namazı saatleri şöyle sıralanmıştı:

- İstanbul'da 13:19,

- Ankara'da 13:04, 

- İzmir'de 13:27

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal