Aloe Vera'nın Bilinmeyen Mucizevi Faydaları

Aloe vera, görünümü ile kaktüse benzeyen Afrika kökenli bir bitkidir. Hemen Hemen her sektörde kullanılan Aloe vera'nın saymakla bitmeyen faydaları...

27.12.2017-15:29 - (Son Güncelleme: 27.12.2017-15:13)Aloe Vera'nın Bilinmeyen Mucizevi Faydaları

Aloe vera, görünümü ile kaktüse benzeyen Afrika kökenli bir bitkidir. İç kısmında yer alan jel kıvamındaki yapı ile cilde, saça ve sağlığa pek fazla yararı vardır. Aloe veranın içinde olan jel yapı, aminoasit, mineral ve vitamin bakımından son derece zengin, güçlü bir antioksidandır.

İşte Aloe vera’nın sağlığınız için faydaları…

• Aloe veranın içinde olan jel, A, C ve E vitaminleri bakımından zengindir. Bu vitaminlerin antioksidan özellikleri, cildinizin beslenmesine ve hasarlara karşı mücadele etmesini sağlar.

• Güneş sebebiyle cildinizde oluşan lekeleri, aloe vera uygulayarak yok edebilirsiniz. Bununla birlikte, cilt tonunuzu eşitlemek için yapılabilecek doğal yöntemlerin başında gelir.

• Zengin protein, mineral ve vitamin içeriğinden dolayı kolajen üretimini yükselterek, cildin yaşlanma hızını azaltır. Aynı zamanda kolajenler vasıtasıyla, ciltte meydana gelen yanık, yara ve tahrişler daha hızlı iyileşir.

• Aloe veranın içinde buunan jeli cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Yağlı ciltlerinde rahatlıkla kullanabileceği aloe vera, ciltte parlama yapmaz ve daha sağlıklı bir görünüm elde edilir.

• Sivilce ve akne tedavisinde de faydalanılan aloe vera, düzenli uygulandığında sivilceleri daha çabuk ortadan kaldırır.

• Genellikle yazın sık sık yaşanan böcek ve sinek ısırıklarına aloe vera sürebilirsiniz. Bu şekilde o bölgede meydana gelen kaşıntıya ve bakteri oluşumunu engeller.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR