Aksaray'da Mahsur Kalan 117 Vatandaş Kurtarıldı

Aksaray'da sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren şiddetli rüzgar ve tipi nedeniyle birçok yol ulaşıma kapandı. Yolların kapanmasıyla mahsur kalan 117 vatandaş, ekipler tarafından kurtarıldı.

10.04.2021-21:48 - (Son Güncelleme: 10.04.2021-21:48)Aksaray'da Mahsur Kalan 117 Vatandaş Kurtarıldı

Aksaray’da sabah saatlerinden itibaren etkisini arttırarak gün boyu devam eden şiddetli rüzgâr ve tipi nedeniyle Ortaköy-Aksaray kara yolu ulaşıma kapandı.

Ortaköy ilçesinden Aksaray’a ikinci güzergâh olarak kullanılan Ekecik yolu da etkili kar yağışının ardından başlayan tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Aksaray-Nevşehir kara yolu otoban çıkış gişelerden Aksaray merkez istikametine ulaşım kontrollü sağlandı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle meydana gelen trafik kazaları ve tipi nedeniyle mahsur kalan vatandaşların yardım talepleri üzerine AFAD, Jandarma, Karayolları, Özel İdare ve 112 ekipleri koordinasyonu sağlayarak harekete geçti.

ÇADIRLAR KURULDU

Kazazedelere ve yoldan çıkan araçlara ulaşan ekipler vatandaşlara ilk müdahaleyi yaparak sağlık kurumlarına sevk ederken kapanan yolları tekrar ulaşıma açmak için yoğun çaba sarf ettiler.

Aksaray merkeze bağlı Çavdarlı Köyü Edek Yaylası mevkiinde Mardin’den gelen ve orman işçisi olarak çalışan vatandaşlara ait çadırlar şiddetli rüzgar nedeniyle uçup savrulurken soğuk nedeniyle donma tehlikesi geçiren 27 kişi Jandarma ekipleri, AFAD ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından Gökkaya ve Çavdarlı Köylerine güvenli şekilde nakledildiler.

Vatandaşlara gıda yardımında bulunurken olumsuz hava koşullarının normale dönmesi ile AFAD tarafından çadır kurularak vatandaşların tekrar normal hayatlarına devam etmelerinin sağlanacağı bildirildi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal