AK Parti'den Açıklama Geldi: Yurt Dışı Çıkış Harcı Ne Kadar Olacak?

Vergi düzenlemesinde en çok tartışılan konuların başında gelen yurt dışı çıkış harcına ilişkin konuşan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, yurt dışı çıkış harcını makul bir seviyeye getireceklerini, asgari ücrete ara zam olmayacağını açıkladı.

10.07.2024-17:00 - (Son Güncelleme: 10.07.2024-17:00) AK Parti'den Açıklama Geldi:  Yurt Dışı Çıkış Harcı Ne Kadar Olacak?

AK Parti, kanun tekliflerine ilişkin genel bilgilendirme için TBMM'de kapalı grup toplantısı gerçekleştirdi. Grup Başkanı Abdullah Güler başkanlığında düzenlenen toplantıda, temmuz ayı boyunca Meclis'te görüşülecek kanun teklifleri hakkında genel bilgilendirme yapıldı.

Vergi Düzenlemesi Meclis'e Geliyor

Grup Başkanı Abdullah Güler, vergi düzenlemesinin Meclis'e geleceğini bildirdi ve "Asgari kurumlar vergisi açısından, biz almadığımız takdirde nitelikli küresel şirketlerin merkezinde olduğu ülke alıyor. Biz alacağız. Ama bu birçok maddeyi etkilediği için 14-15 maddeyle geliyor. Vergi adaletini sağlayacak, vergiyi tabana yayacak, biraz da sadeleştirecek bir düzenleme. Aşama aşama birkaç paketten söz edebiliriz." dedi.

Yurt Dışı Çıkış Harcı Açıklaması

Gazetecilerin sorusu üzerine AK Parti Grup Başkanı Güler, yurt dışı çıkış harcını makul bir seviyeye getireceklerini ve asgari ücrete ara zam olmayacağını belirtti. Güler, yurt dışı çıkış harcının 150 liradan 1.500 liraya yükseltilmesi öngörülüyordu.

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal