Ahmet Çakar'dan Beşiktaş-Galatasaray Derbisinden Sonra Dikkat Çeken Açıklamalar!

Süper Lig'de dün oynanan Beşiktaş-Galatasaray derbisi büyük bir heyecana sahne oldu. Derbi ile ilgili pozisyonlar ise büyük tartışma yarattı. Maçla ilgili ünlü yorumcu Ahmet Çakar'da dikkat çekecek açıklamalarda bulundu.

26.10.2021-09:31 - (Son Güncelleme: 26.10.2021-09:31)Ahmet Çakar'dan Beşiktaş-Galatasaray Derbisinden Sonra Dikkat Çeken Açıklamalar!

Beşiktaş ile Galatasaray'ın karşılaştığı maç büyük bir heyecana sahne oldu. Heyecanlı karşılaşmada Beşiktaş sahadan 2-1 ayrılmasını bildi. Zorlu maçın yankıları ise devam ediyor. Oynanan derbiye Mostafa Mohamed'in son dakikalarda kaçırdığı penaltı ve Cyle Larin'in Beşiktaş'ın 2. golünü kaydetmesinden önce yaşananlar damga vurdu. Oynanan derbiyle ilgili ünlü yorumcu Ahmet Çakar'da çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. 

AHMET ÇAKAR CYLE LARİN'İN GOLÜNDEN ÖNCE FAUL OLDUĞUNU BELİRTTİ

Ünlü yorumcu Ahmet Çakar'ın maç ile ilgili yorumları büyük yankı uyandırdı. Ahmet Çakar derbiyle ilgili, ''Beşiktaş çok iyi oynamadı ama belki de şanslıydı. Zira Mohamed penaltıyı kaçırmasa sonuç farklı olacaktı. Oyuna Beşiktaş çok çok yüksek tempo ile başladı. İlk 20 dakika Galatasaray topu göremedi. Bu arada Beşiktaş'ın ah-vah dedirtecek pozisyonu var mı? Yok... Ama müthiş bir baskısı ve oyun hakimiyeti vardı. Bu dakikadan sonra Galatasaray dengeledi. İlk yarının son 10-15 dakikası maçın dengelendiği anlarda Galatasaray'ın önüne geçti. Ceza sahası dışından Cicaldau çok sert vurmasa da top köşeye gitti, Ersin geç uzandı, gol oldu.Bu gol adeta Beşiktaş'ı ve seyirciyi felç etmişti ki imdada Muslera yetişti. Bakın dikkat edin, Muslera diyorum. Soldan Umut ortaladı, Larin çok iyi yükseldi, Muslera hatalı çıktı ve gol geldi. Beşiktaş çok önemli dakikada beraberliği buldu. 2. yarı yine her şey dengede gidiyordu ki yine Larin ki bence maçın yıldızıydı kornerden gelen topu Necip'in kafasıyla arka direkte buluşuverdi ve golü yaptı. Mohammed penaltıyı kaçırınca maçı Beşiktaş kazandı.''

''Fırat Aydınus'un üç kritik pozisyonu var. İlki; Marcao'nun Alex'i sırtından itip düşürmesi bir penaltıydı ama hakem ofsayt kaldırdı ki ofsayt da yoktu. İkincisi; Beşiktaş'ın ikinci golünden önce Batsuayi'nin Nelsson'un göğsüne bir yumruğu var.''

''Kırmızı kart olup olmayacağı tartışılır ama o faul çalınmıyor, korner oluyor, oradan da gol yeniyor. En son kritik pozisyon ise Vida'ya çalınan penaltı. İlk bakışta Vida destek kolunun üzerine çarpıyor gibi görünse de Vida bence topu engellemek için kolunu biraz uzatıveriyor, karar doğru.'' şeklinde yaptığı açıklamalarla çok büyük ses getirdi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal