Acılı Diyarbakır Anneleri Kurban Bayramı'nda 'Çifte Bayram' Yaşamak İstiyor

HDP il binası önünde eylemlerine devam eden acılı anne ve babalar bu bayramı çifte bayram olarak yaşamak ve evlatlarına kavuşmak istiyor.

21.07.2021-16:45 - (Son Güncelleme: 21.07.2021-16:45)Acılı Diyarbakır Anneleri Kurban Bayramı'nda 'Çifte Bayram' Yaşamak İstiyor

Hain terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarına bir an önce kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan acılı Diyarbakır anneleri Kurban Bayramı'nda evlatlarına kavuşmanın hasreti ile yanıp tutuşuyor. 

HERKES BAYRAMLAŞIRKEN BİZ EVLATLARIMIZIN YOLUNU GÖZLÜYORUZ

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 688'inci gününde devam ediyor. Van'dan 5 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan oğlu Baran için eylemi sürdüren anne Solmaz Öğrünç, evladına hasret olduğunu söyledi. 10 bayramdır oğlumdan ayrıyım. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Kirli ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler. İnşallah oğlum gelir çifte bayram yaşarım. diyen Öğrünç, evladına kavuşana kadar eylemi sürdüreceğini belirtti. Oğlu Özkan için evlat nöbeti tutan baba Süleyman Aydın ise Kurban Bayramı'nda bile eylemlerini devam ettiklerini dile getirdi. Herkes bayramlaşırken biz çocuklarımızın yolunu gözlüyoruz. ifadesini kullanan Aydın, bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

HDP'LİLER ÇOCUKLARIMIZI GETİRSİN

Acılı baba Aydın, Çocuklarımızı HDP'liler getirsin. Devletimiz de çocuklarımız için büyük mücadele veriyor. 10 bayramdır oğlumdan haber alamıyorum. Oğlum şu an gelmiş olsaydı çifte bayram yaşardım. Maalesef bayramlarımız buruk geçiyor. dedi. Oğluna seslenen Aydın, Oğlum, güvenlik güçlerimize teslim olun, bu hasretlik artık bitsin. diye konuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR