ABD'de görev yapan bir hemşire hastanelerde ağır ihmaller olduğunu söyledi. Coronavirüsün merkezi haline gelen ABD'de salgın nedeniyle ağır kayıplar vermeyi sürdürürken bir yandan da sağlık sistemi çökme durumuna geldi.

Salgın sürecinde Nevada eyaletinde görev yapan hemşire Nicoe Sirotek, hastanelerde yaşanan kan dondurucu gerçeği gözyaşları içerisinde anlattı.

Yaşanan duruma isyan eden Şirotek, "En ufak olayda hastaların fişi çekiliyor. Ne olduğunu umursamıyorlar. Bu insanların ölmesini izlemeye devam etmemeliyiz. Birçok insan ölecek biliyorsun. Koronavirüs bu kadar uzun sürmezdi. Yanlış yaptılar. Sonra düzeltmeme izin vermediler." şeklinde konuştu.

Coronavirüs ile mücadeledeki tutuma isyan eden Şirotek, "Diyaliz makinesinin nasıl kullanılacağını asla bilmeyenler, diyaliz makinesini kullanıyor. Orada bir diyaliz hemşiresi olsa böyle olmaz. Ellerim titriyor. Çünkü hala kızgınım." ifadelerini kullandı.

Şirotek coronavirüs hastalarının kasten öldürüldüğünü iddia etti. Şirotek, "Artık yasal olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Savunucu gruplar bile bu insanlar hakkında bir şey yapmıyor. Siyahi insanların hayatları burada önemli değil. Durum çok kötü. Binlerce kişi ihmalden ölüyor." şeklinde konuştu.