7 Yıl Önce Gül'le Sarmaş Dolaştı; Dün Dağda Öldürüldü!

Geçen yıl dağa çıkarak terör örgütüne katıldığı belirtilen Koç'un cenazesi, bugün ailesi tarafından Tunceli'de toprağa verildi.

25.10.2016-16:13 - (Son Güncelleme: 30.11.-0001-00:00)7 Yıl Önce Gül'le Sarmaş Dolaştı; Dün Dağda Öldürüldü!

Kutu Deresi Vadisinde 16- 18 Ekim tarihleri arasında düzenlenen hava destekli operasyonda ölü ele geçirilen 13 PKK'lı teröristten birinin Tunceli'den geçen yıl örgüte katılan Uğurcan Koç olduğu ortaya çıktı.

7 yıl önce Abdullah Gül ile kucaklaştı, PKK'ya katıldı, çatışmada öldürüldü 4.resim

Ortaokul ikinci sınıfta okulu terk ederek boşta gezen, anne ve babası ayrılan, bir süre şehirlerarası otobüslerde muavin olarak çalışan Uğurcan Koç'un, 18 yaşına geldiği sırada mahkemeye başvurarak yaşını büyütüp askere gittiği ve askerliğinin bitmesine 6 ay kala aşırı kilosu nedeniyle çürük raporu aldığı belirtildi.

7 yıl önce Abdullah Gül ile kucaklaştı, PKK'ya katıldı, çatışmada öldürüldü 5.resim

Geçen yıl Ağustos ayında PKK'ya katılan Uğurcan Koç'un ortaokul öğrencisi iken, 5 Kasım 2009 yılında kenti ziyaret eden dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile kucaklaşıp bir süre sohbet ettiği de ortaya çıktı.

7 yıl önce Abdullah Gül ile kucaklaştı, PKK'ya katıldı, çatışmada öldürüldü 6.resim

"MUNZUR'A BARAJ İSTEMİYORUZ" DEMİŞ
Tunceli'ye 5 Kasım 2009 tarihinde gelen dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cemevinden çıktığı sırada kalabalık içinde bulunan Uğurcan Koç'un kendisine seslenmesi üzerine yanına çağırdığı ve onunla kucaklaştığı belirtildi.

7 yıl önce Abdullah Gül ile kucaklaştı, PKK'ya katıldı, çatışmada öldürüldü 7.resim

O tarihteki görüntülerde Uğurcan Koç'un, Abdullah Gül'ün yanına giderek elini öpmeye çalışıp sarıldığı ve "Munzur'a baraj istemiyoruz, Munzur'a uzanan eller kırılsın" dediği görüldü.

7 yıl önce Abdullah Gül ile kucaklaştı, PKK'ya katıldı, çatışmada öldürüldü 8.resim

Uğurcan Koç'un cenazesi ailesi tarafından Malatya Adli Tıp kurumundan alınarak Tunceli'te toprağa verildi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR