5 Bin TL Maaşla Eleman Aranıyor Başvuran Yok

Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, toplu ulaşım sektöründe istihdam edilmek üzere 5 bin TL maaşla 50 şoför aradıklarını söyledi.

20.07.2021-16:06 - (Son Güncelleme: 20.07.2021-17:42)

Antalya Otobüsçüler Odası, kent içi toplu ulaşımda istihdam edilmek üzere 50 ulaşım personeli arandığı yönünde ilan verdi. Oda, 25 günlük mesai için aylık 5 bin TL maaş belirledi. İlan çıkmasının ardından birkaç kişinin kendilerine ulaştığını ifade eden Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, '5 bin TL maaş verdik kimse oralı olmadı. Nedenini biz de anlamadık. Açıkçası şaşkınız.' sözlerini kullandı.

'HEM ANTALYALILARA HEM DE ŞEHRE TATİLE GELENLERE DAHA İYİ HİZMET VERMEYİ İSTİYORDUK'

Hürriyet'te yer alan habere göre; Temmuz ayından itibaren başlayan normalleşme ile birlikte gece 12.00'ye kadar toplu ulaşım seferlerinin devam ettiğini, bu nedenle de şoför kadrosunu genişletmek istediklerini söyleyen Arslan, 'Bu sayede hem Antalyalılara hem de şehre tatile gelenlere daha iyi hizmet vermeyi ve istihdama katkı sunmayı istiyorduk. Her şeye rağmen çabamız devam ediyor.' sözlerini kullandı.

'BELKİ BU SAYEDE ÇALIŞACAK KİŞİ BULABİLİRİZ'

Yoğun dönemi atlatabilmeleri için mevcut sayıdan daha fazla personel çalıştırmak zorunda olduklarını ifade eden Arslan, 'Kapanma koşullarında otobüslerde birer şoför çalışırken şimdi 2 vardiyada 2 şoför çalışıyor. O nedenle mevcut kapasitemize ek olarak 50 şoför istihdam etmemiz gerekiyor. O yüzden sadece ilan değil, eşe dosta haber de verdik. Belki bu sayede çalışacak kişi bulabiliriz.' diye konuştu.

'TABİİ BİZ PERSONEL SAYIMIZI ARTIRMAK ZORUNDAYIZ'

Arslan, açıklamalarına şu şekilde devam etti: 'Pandemi koşulları mı yoksa turizm sezonuyla birlikte artan şoför ihtiyacımı bu sürecin yaşanmasına neden oldu bilmiyoruz. Tabii biz personel sayımızı artırmak zorundayız o yüzden şehir dışında da arayışlarımızı sürdüreceğiz.'

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal