BEYİN ANOMALİSİ İLE DOĞDU

Filipinli Cypres Salon, kızını dünyaya getirdiğinde mutluluktan havalara uçtu. Doğum anında hemşirelerin garip tavırlarını fark eden anne bir şeylerin ters gittiğini anladı. Salon, kızının yüzünü ilk kez gördüğünde dehşete düştü.

Angel, ensefalosel (beyin anomalisi) ile doğmuştu. Burnu o kadar dengesiz büyümüştü ki, küçük kız etrafını görmekte güçlük çekmeye başladı. Bu yüzden kendisiyle hep dalga geçildi. Angel'ın ebeveynleri, arkadaşları ve tanıdıklarının çocukları kızıyla dalga geçiyor diye, küçük kızın hep evde kalmasını istiyordu. Uzun süre boyunca Angel hapis hayatı yaşadı.

AMELİYAT OLMASI GEREKİYORDU

Angel'ın normal bir hayat sürdürebilmesi için acilen ameliyat olması gerekiyordu. Ancak ameliyat için gerekli miktar 8 bin 000 dolardı ve aile 5 bin 500 doları güçlükle biriktirmişti. Bu sırada şans eseri devreye Önce Çocuklar isimli uluslararası yardım kurumu girdi ve küçük kızın ameliyat masraflarını karşılamaya karar verdi. Bu yıl eylül ayında, kurum yetkilileri, Angel ve babası hep beraber Avustralya'ya uçtular. Ameliyat burada gerçekleşecekti.

BURNUNDAN 200 GRAM ET PARÇASI ALINDI

Cerrahlar, dört saat boyunca Angel'ın suratında 200 gramlık et parçası aldı. Parça alındıktan sonra kızın minik kızın yüzünden oluşan boşluk ise kalça kemiğinden alınan bir dokuyla kapatıldı.Ameliyat başarılı geçti. Angel artık daha mutlu. Rahatça gülümseyebiliyor ve arkadaşlarıyla oynayabiliyor.