Edinilen bilgilere göre, Van-Özalp karayolunun 15. kilometresinde, ilk belirlemelerde kimliği henüz tespit edilemeyen sürücülerin kullandığı 65 ET 593 ve 34 YC 3581 plakalı otomobiller kaza yaptı.

Meydana gelen kazada, 3 kişi yaralanırken 6 kişi de hayatını kaybetti. Olayın ihbar edilmesi üzerine kaza yerine birçok güvenlik ekipleri ile ambülans sevk edildi. Olayda yaralananlar çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Van-Özalp karayolunda meydana gelen kazadan dolayı trafikte aksamalar yaşanıyor.

BURSA – ANKARA YOLUNDA FECİ KAZA

Bursa - Ankara karayolu İnegöl Babasultan kavşağında minibüs ile hafif ticari araç feci bir şekilde çarpıştı. Meydana gelen kazada ilk incelemelere göre 1'i çocuk 7 kişi öldü. Kazada yaralanan 18 kişi ise başta İnegöl Devlet Hastanesi olmak üzere yakın hastanelere kaldırıldı. Kazanın ihbarı üzerine güvenlik ekipleri ve ambülanlar kaza yerine akın etti.

Kaza, bu sabah 07.00 esnasında Bursa'nın Kestel ile İnegöl ilçeleri aralarında Babasultan Mevkii'nde gerçekleşti. Araç sürücülerinin kimlikleri daha belirlenemedi. Kazayla birlikte yakındaki ay çiçeği tarlasına fırlayan hafif ticari araçta bulunan 1'i çocuk, 2 si kadın toplam 7 kişi hayatını kaybetti. Bir fabrikanın işçilerini taşıyan serviste ise 10'dan fazla işçi yaralı olarak kurtarıldı.