Van' a bağlı Edremit ilçesindeki Dilkaya Havzası' na göç eden flamingoların oluşturduğu görsel şov karşısında görenler hayran kalıyor.

HER SENE BU GÖRSEL ŞOV OLUYOR

Her sene İran' ın Urumiye Gölü' nden göç ederek Van Gölü havzasında bir süre konakladıktan sonra Afrika ülkelerine göç eden Flamingolar, bu yıl Edremit ilçesinde Van Gölü kıyısında yer alan Dilkaya Havzası'nı mesken tuttu. Göl çevresindeki sulak alanda beslenen flamingoların havadan çekilen görüntüleri izleyenler adeta hayran hayran bakıyor bu ahenk içersinde uçuşan Falmingolara. Drone ile havadan çekilen görüntülerde adeta görsel şov yapan Flamingolar ziyaretçilerini bekliyor.

VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü olan Doç. Dr. Lokman Aslan, merkez olarak bütün yaban hayvanların göç sezonlarını ve sulak alanları kontrol ettiklerini ifade ederek, "Bu sene Edremit tarafındaki sazlıklarda çok sayıda Flamingonun görülmesi, ilçedeki güvenliğin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. İnsanlar denize girerken flamingolar da görsel şölen sunmaktadır" şeklinde açıklamalarda bulundu.