Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, toplum güvenliğinin sağlanması amacı ile Atatürk ve İsmet İnönü Bulvarları ile Milli Müdafa, Ziya Gökalp, Tuna ve Mithatpaşa Caddelerinin kesiştiği yerler arasında kalan bölgede, toplantı, basın açıklaması ve eylem yapılmasına yönelik yasak getirildiği belirtildi.

Valiliğin bildirisinde, bölücü terör örgütlerinin (DEAŞ-PKK/KCK) düzenlenecek bu toplantılara ilişkin saldırı gerçekleştireceği istihbaratı değerlendirilip, Atatürk ve İsmet İnönü Bulvarları ile Milli Müdafa, Ziya Gökalp, Tuna ve Mithatpaşa Caddelerinin kesiştiği yerler arasında kalan noktalarda, yüksek ses çıkartarak çevreyi rahatsız edici bir durumda şarkı, türkü, marş söylenerek, sloganlar atılarak toplantı, basın açıklaması ve eylem yapılmasının yasaklandığı ifade edildi.

ŞANLIURFA’DA TERÖR OPERASYONU

Diğer yandan, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bölücü terör örgütü PYD/YPG'ye ilişkin gerçekleştirilen operasyonda 4 kişi emniyet güçleri tarafından yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı’ndan güçler, Ceylanpınar ilçesinin karşı tarafında yer alan terör örgütü PYD/YPG'ye bağlı Rasulayn ilçesinden örgüt mensuplarının Türkiye'ye geçeceğine ilişkin bilgiler doğrultusunda harekete geçti.

Sınır bölgesinde operasyon gerçekleştiren güvenlik güçleri, terör örgütü mensubu Suriye uyruklu Ş.A, İ.Ş.A, A.E.M ve İ.E.M'yi gözaltına aldı. Yapılan araştırmalardan sonra terör örgütünde fiilen çalıştıkları ortaya çıktı.