İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kurban Bayramında şu ana dek Avrupa yakasında 38 kişi, Anadolu yakasında 9 kişi olmak üzere toplam 47 kişinin yaralandığını söyledi. 

Kurban Bayramı'nın ilk günü kurban kesmek isterken kendini yaralayan vatandaşlar hastanelere akın etti.

Bayram namazından sonra kurbanlar kesilmeye başlandı.Kurbanların kesilmesiyle beraber acemi kasaplar geçmiş bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da hastanelere akın etti.
Kurbanı kesmeye veya derisini yüzmeye çalışırken yaralanan acemi kasaplar, özel araçlarla hastanelere getirilirken, yarası derin olanlar ise ambulanslarla getirildi.
Yaralanan bazı vatandaşlar yaşadıklarını gülümseyerek anlattı.
Bazıları ise kendilerini görüntülemek isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi.
Kayseri'de kendini yaralayan bir vatandaş gazetecilere, "Haber yapmayın, acemi kasap değilim" dedi. 

Kurban kesimi sırasında yaralanan bir kadın da hastaneye getirildi. Kesime yardım ederken elinden yaralanan Zeliha Yıldız, "Hayvan kesmeye yardım ediyordum elime bıçak girdi. Tendonda yırtık var" ifadelerini kullandı.

Uzmanlar ise daha büyük yaralanmalar için vatandaşları uyarıyor. Şu ana dek ağır bir yaralanma vakasının olmadığını belirten ekipler bu konuda hassas davranarak kurban kesecek vatandaşları uyarıyor. Daha önce böyle bir iş yapmamış olanların ise kurbanlığını kasaplara kestirilmesi öneriliyor.