Adana'da dağlık bir bölgede polis ve jandarma ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, 3 kişi gözaltına alındı, 6 bin 850 kök Hint keneviri ve 5 kilo 780 gram kubar esrar ele geçirildi. Toros Dağları'na ekilen ve çevresi dikenli tellerle sarılan tarladaki uyuşturucunun, çevrede su ihtiyacını karşılayacak su kaynağı bulunmaması nedeniyle şaşırtıcı bir biçimde su temini elde ettikleri ortaya çıktı. Gözaltına alınan kişiler akıllara gelmeyecek bir şekilde etrafa yerleştirdikleri bidonlar sayesinde biriktirilen yağmur suyuyla uyuşturucu yetiştirdikleri öğrenildi. Bidonlara ve uyuşturuculara el konuldu.

Gelen istihbaratı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte Kozan ilçesi Kemer, Ergenuşağı ve Kızlarsekisi mahallelerine ani bir operasyon düzenleme kararı aldı.

Özel harekat polislerinin de operasyona destek verdiği çalışmada, yaklaşık olarak 2 saat dağlık bir alanda yaya ve araçlarla ilerleyen ekipler, ormanda ekili 6 bin 850 kök Hint keneviri ile 5 kilo 780 gram kubar esrar ele geçirdi. Uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı. Uyuşturucularla birlikte bidonlara da el konuldu. Bölgede geniş çaplı aramalar devam ediyor.