İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), metroda,halk otobüsleri ve diger toplu ulaşım araçlarında 'yayılarak oturma'ları önlemek için sosyal medya hesabından uyarılarda bulunarak, "Tüm dünyada kabul gören bu kurala uyalım, uymayanları uyaralım" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 'Metro İstanbul' adlı Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile, metroda 'yayılarak oturma' konusunda uyarıda bulundu.

"'YAYILARAK OTURMA' ARTIK SON BULUYOR"

Paylaşımda, "'Yayılarak oturma' artık son buluyor. Tüm dünyada kabul görmüş bu kurala uyalım, uymayanları uyaralım" ifadesi kullanıldı.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) toplu taşıma araçlarında erkeklerin yayılarak oturmasını engellemek için sosyal medya hesabından uyarıda bulundu. 

Metro İstanbul Twitter hesabından gerçekleştirilen paylaşımda “Yayılarak Oturma’’ artık sona eriyor. Tüm dünyada kabul görmüş bu kurala uyalım uymayanları uyaralım” ifadeleri tweet atıldı.

Bir kullanıcının metro ve toplu ulaşım istasyonlarına uyarı levhasının bulunması gerektiğini belirmesi üzerine Metro İstanbul, “Araçlarımıza uyarılar yerleştirilecektir ilginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz” açıklamasını gerçekleştirdi.

Geçen haftalarda İspanya’nın başkenti Madrid’de belediye, erkeklerin halk otobüslerinde kadınları rahatsız edecek şekilde 'yayılarak oturmasını’ önlemek için isyasyon ve araçlara uyarı levhaları koyma kararı almıştı.