TEM otoyolunu kullanarak yolun karşı tarafına geçmeye çalışan bir kişiye bir araç çarptı. Aracın çarpması ile savrulan kişinin üzerinden 3 otomobil daha geçerek ezdi. Üstünden kimlik çıkmadığı için kimliği tespit edilemeyen kişi, yaşadığı olay sonrasında kötü bir şekilde yaşamını yitirdi. Yaşanan kaza sebebiyle TEM otoyolunda trafik kapandığı için araçlar yolda uzun kuyruklar oluşturdu.

Kaza saat 06.45 civarlarında TEM otoyolu Gaziosmanpaşa bölgesinde Ankara yönünde gerçekleşti. TEM otoyolunu kullanarak karşı tarafa geçmek isteyen yayaya 34 FT 2202 plakalı olan bir araç vurdu. Aracın çarpmasıyla ileri doğru fırlayan kişiye o esnada TEM yolunda ilerlemekte olan 3 araç daha kişiye vurarak üzerinden geçti.

Kazayı fark eden diğer araçların sürücüleri hemen polis ve sağlık ekiplerine bilgi verdi. Olay yerine bir an önce giden sağlık ekipleri üstünden kimlik olmayan kişinin yaşamını yitirdiğini tespit etti.

4 otomobilin dahil olduğu kaza sebebiyle TEM otoyolu trafiğe kapandı. Tarfin kapanmasıyla TEM otoyolunda araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Polis ekipleri kazaya dahil olan araç sürücülerini gözaltına aldı ve emniyete götürdü. Yapılan araştırmalar sonrasında yaşamını yitiren kişinin cenazesi Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Kazaya dahil olan 4 araçta ise hiç kimsenin burnu bile kanamadı. Kazaya karışan araçların çekilmesi için olay yerine çekici geldi ve araçları yoldan aldı. Araçların kaldırılması ile tekrar trafik normal akışına döndü. Polis ekipleri kaza hakkında soruşturma başlattı.