Gülek Kalesi, özellikle son dönemlerde fotoğraf meraklılarının akınına uğradı. Tarsus İlçesi'ndeki Gülek Kalesi, tarihi ve doğal güzelliği yanında son dönemde fotoğraf meraklılarının da uğrak yeri oldu. Uçurumun kenarında duruluyormuş görüntüsü veren kale nefesleri kesiyor.

Tarihi ve aynı zamanda doğal güzelliği ile dikkat çeken Gülek Kalesi, ilgi görmeye devam ediyor. Havaların ısınması ile birlikte çok sayıda kişi 'Torosların damı' olarak da bilinen kaleye akın ediyor. Her kesimden insanların ziyaret ettiği kaleye motosiklet grupları, aileler, doğa sporcuları ve hatta gelin ve damatlar bile düğün fotoğrafları çektirmeye geliyor. Akdeniz'i İç Anadolu'ya bağlayan Gülek Boğazı'na hakim tepede bulunan kalenin bir noktası ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Bu noktada fotoğraf çektirenler, 'uçurumun kenarında duruyormuş' görüntüsü veriyor.

Bakanların yüreklerini ağızlara getiren fotoğraflar özellikle sosyal medyada sık paylaşılıyor, merak uyandırıyor. Bu kapsamda havaların ısınması ile birlikte Gülek Boğazı, fotoğraf çektirmek isteyenlerin akınına uğradı. Boğaza gidenler çektikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşıyor. Burada çekilen ve internetteki sosyal medyada paylaşılan videolar da, izlenme rekorları kırıyor.