Dün saat 15:00 ‘da Trakya bölgesinde başlayıp tüm Marmara bölgesini etkisi altına alan şiddetli yağış, rüzgar ve olağanüstü büyüklükteki dolu hava trafiğini de olumsuz yönde etkiledi. Şiddetli yağmurun ve dolun birçok uçağa zarar verdi. Yolculara havada korku dolu anlar yaşatan hava şartları uçakların havada tur atmasına neden oldu.

KOKPİT CAMI KIRILDI

Atlasglobal Hava Yolları'nın İstanbul-Ercan seferini yapan yolcu uçağı Atatürk Havalimanı'dan kalkışından kısa bir süre sonra meydana gelen doluya yakalandı. Uçak Atatürk Havalimanı'na iniş yaparken, uçakta Radom olarak adlandırılan burun kısmında önemli zararlar meydana geldi. Dolu yağışına giren kokpit camları çatlayan uçağın pilotu taksi yolunda yandaki camlar sayesinde yolunda ilerleyebildi. Atatürk Havalimanı’na inmek isteyen uçaklar havada tur atarken bazı uçaklar farklı meydanlara yönlendirildi.

ATATÜRK HAVALİMANI TARİHTE İLK KEZ SU BASKINI YAŞADI

İstanbul'da dün kendini gösteren dolu, yağmur ve fırtına afeti hava ulaşımını da olumsuz etkiledi. Çok sayıda uçuş iptal edilirken iki uçak havada büyük tehlike atlattı. Atatürk Havalimanında ise su baskını meydana geldi.

Felakete gökyüzünde yakalanan ve kokpit camı kırılan THY uçağı Çanakkale'ye acil iniş yapmak durumunda kaldı. Burun kısmı içine göçen Atlasglobal uçağının Atatürk Havalimanına güçlükle indiği anlar saniye saniye kaydedildi. Birçok sefer iptal edilirken, doluya uçuşa başlamak üzereyken yakalanan yolcular uzun süre uçaklarda beklemek zorunda kaldı. Atatürk Havalimanı ise tarihinde ilk kez su baskını yaşadı.