Konya' da gözaltına alınan Urdemir ifadesinde cinayeti, poliste fuhuştan kaydı olan sevgilisi 20 yaşındaki Büşra B.' den devamlı para istediği için cinayeti işlediğini açıklarken, "Büşra B., beni aradı, 'Sen nasıl sevgilisin, ne yapacaksan yap' dedi. Ben de pompalı tüfek ile vurdum" dedi.

Olay, geçtiğimiz salı günü saat 00.30 civarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Caddesi' nde meydana geldi. Yunus Şener, 42 SR 969 plakalı otomobili ile cadde üzerinde seyir halindeyken, silahlı saldırıya mağruz kaldı. Göğsünden yaralanan ve kanlar içinde kalan Şener' in, direksiyon kontrolünü yitirdiği otomobili bir işyerinin camına çarpıp durdu. Ambulans ile Meram eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi' ne kaldırılan Şener, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

OBJEKTİFLERE GÜLDÜ

Gözaltına alınan 2' si kadın 5 şüpheli dün adliyeye sevk edildi. 'Azmettirme' suçundan adliyeye sevk edilen Büşra B., gazetecilere dönüp, etrafa gülücükler saçtı. Şüphelilerden Yaşar Urdemir, 'Kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı. Büşra B. ise, adli kontrol kararı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Diğer şüpheliler Büşra C., Fevzi K. ve Nihat H., savcılıktaki ifadelerinden sonra serbest bırakıldı. Büşra B., geçen 30 Haziran günü de 100 lira karşılığı bir otomobilde ilişkiye girdiği bir gencin, zorla içinde 440 lira bulunan iç çamaşırındaki cüzdanını aldığı iddiasıyla polise şikayette bulunmuştu ve olaya karıştığı öne sürülen genç, adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.