Samsun'un Canik ilçesinde sanayi sitesinde bir iş yerinde yaşanan patlama ve akabinde çıkan yangında 1' i ağır olmak üzere 11 kişi yaralandı. Edinilen bilgiler doğrultusunda, Gülsan Sanayi Sitesi' nde dondurma imalathanesi olduğu ifade edilen iş yerinde basınç aletinden kaynaklandığı tahmin edilen patlama meydana geldi.

ÇOK SAYIDA İTFAİYE EKİBİ SEVK EDİLDİ

Patlama sonrası çıkan yangında alevler iş yeri ile çevrede bulunan oto tamirhanelerini sardı. Patlamanın etkisi ile çevredeki binaların camları da kırıldı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polis ekipleri çevrede geniş çaplı güvenlik tedbirleri aldı. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri olayda yaralanan 1' i ağır olmak üzere 11 kişinin şehiredeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığını bildirdi. İtfaiye ekipleri uzun uğraşlar neticesinde yangını kontrol altına aldı.

PATLAMA NEDENİ İLE KAPATILAN YOL TEKRAR TRAFİĞE AÇILDI

Patlamanın Samsun- Ankara çevre yolunun Canik lokasyonundaki viyadük altında meydana gelmesi sebebi ile viyadük bir süre trafiğe kapatıldıktan sonra yeniden ulaşıma açıldı. Patlama ve yangınla ilgili hasar tespit çalışmaları sürüyor.