Kırklareli'de birden bastıran sağanak yağış vatandaşları zor durumda bıraktı, Bazı evleri ve iş yerlerini su basarken birçok araç da yollarda kaldı.

Bölgede sabah vakitlerinde kendini gösteren sağanak ortalama bir saat kadar sürdü. Vatandaşlar duraklara sığınmaya çalıştı.  Sağanaktan doalyı birçok mahallede su baskınları meydana geldi. Ara ara dolu yağması da vatandaşların panik yapmasına neden oldu.

Yollarda kalan araçlar için, sağanak etkisinin azalttıktan sonra kurtarma ekipleri geldi. Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre bir saatte metrekareye 25 kilogram yağışın düştüğü şehirde sağanağın tüm gün devam edeceği bekleniyor.

METEOROLOJİ SAAT VERDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları uyardı. Uzmanlar yarın Marmara Denizi'nde fırtına beklendiği yönünde açıklamalarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bugün Marmara Denizi'nde fırtına görüleceğini belirtildi. Bugün öğle saatlerinden sonra oluşacak güçlü rüzgarın şiddetini, akşam saatleri civarında fırtına düzeyine çıkarması bekleniyor. Uzmanlar, Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden etkisini gösterek Yıldız - Poyraz fırtınasının 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) olacağı tahmininde bulundu.
Meydana gelmesi düşünülen fırtınanın, Çarşamba gününün ilk saatlerinden sonra etkisini giderek azaltılacağı düşünülüyor.