Kuşadası’ ndan 4 gün evvel eşi ve çocuğu ile yasa dışı yollar ile  Yunanistan’ a gitmeye çalışırken boğularak hayatını kaybeden Nusaybin Adliyesi Asliye Ceza Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü olan Mehmet Bingül’ ün (59) vazifesini icra ettiği dönemde yaklaşık 1 milyon 100 bin Türk Lirası'na varan usulsüz ve belgesiz gider tespit edildi.

MEHMET BİNGÜL'ÜN EŞİNE "PARALAR NEREDE" DİYE SORULDU!

Müdür Mehmet Bingül’ ün eşi Safahat Bingül’ e "eşinin zimmetine geçirdiği" paraların nerede olduğunun sorulduğu da bildirildi. Gazete Habertürk' ün yapmış olduğu haber doğrultusunda paralardan haberi olmadığını ifade eden eş Bingül "Suça yardım ve yataklık" suçundan tutuklandı. Çiftin ölümden kurtulan kızı ise Mardin’ den gelen teyzesinde kalmak sureti ile teslim edildi.

ÇANTADA 1 MİLYON DEĞİL 70-80 BİN LİARA OLABİLECEĞİ DAHA YÜKSEK İHTİMAL!

Yapılan araştırmalar sonucunda Mehmet Bingül’ ün kaçmaya çalıştığı botta ve çantasında yüklü miktarda para bulunamadı. Kaçışı organize ettiği iddiası ile aranan Mehmet isimli kişide çanta bulunduğu öne sürülürken bunun içindeki paranın ise 70-80 bin lirayı geçmeyeceği tahmin edilmekte. Kayıp olan 1 milyon lirayı geçen paranın ortaya çıkartılması adına soruşturma halen sürüyor.