EMNİYET UZUN ZAMANDIR PEŞİNDEYDİ! DEMOKRASİ NÖBETİNDE YAKALANDI

Zonguldan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık olarak 5 aydır sürdürdüğü istihbarat çalışması neticesinde, daha evvel 4 ayrı hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından 7 yıl 6 ay ve bin 660 lira para cezası kesinleşmiş mahkumiyeti bulunan 44 yaşındaki Murat Ç.’ yi 15 Temmuz gününün akşam vakitlerinde demokrasi nöbetinin yapıldığı Madenci Anıtı’ nın çevresinde yakaladı.

Oyuncakçıdan aldığı sahte paralarla dolandırdı

SADECE DOLANDIRICI DEĞİL "NİTELİKLİ DOLANDIRICI"

Yapılan araştırmada, Murat Ç.’ nin Zonguldak  ili genelinde sözde birilerinden almış olduğu borcu ödemek veya para bozdurmak senaryoları ile yaşlı ve dikkatsiz 19 kişiyi dolandırdığı tespit edildi. 

DOLANDIRICININ YAKINLARI GAZETECİLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Mağdurların verdiği eşgaller doğrultusunda güvenlik kamera kayıtlarındaki görüntülerin birebir uyuştuğu Murat Ç., emniyetteki sorgusundan sonra ‘Dolandırıcılık’ suçundan çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Murat Ç.’ nin yakınları, görüntü çeken gazetecilere tepki gösterdi. 

Öte yandan 50 TL'ler Ve 100 TL'ler Değişiyor. 100 TL ve 50 TL banknotlar, TCMB Başkan Yardımcısı olan Murat Uysal ve DR. Emrah Şener' in imzaları yer alacak şekilde yeniden düzenlendi.