ADANA'LI GİRİŞMCİDEN İLGİNÇ HİZMET

Adana'da yaşayan Seyfettin Tekin'in yaptığına inanamayacaksınız! Seyfettin Tekin, 14 yıldır hayvancılıkla uğraşan bir girişimci. Çukurova ilçesinde bulunan Adnan Kahveci Bulvarı’nda ailesiyle birlikte kurban ve adaklık hayvan satışı yapan Seyfettin Tekin, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için ilginç bir yönteme başvurdu. Bunun için bir otobüse ihtiyacı vardı.

 OTOBÜSÜ HEM KESİMHANE HEM AHIR YAPTI

Eski model bir otobüsün koltuklarını söküp, yarısını ahır yarısını da hayvan kesim alanı olarak tasarladı. Bu otobüste mobil adaklık kurban kesimi hizmeti veriyor. Tekin, 45 bin liraya mal ettiği otobüsün tepesine koyduğu su deposu ve içerisindeki tesisat sayesinde de hijyen problemini çözdüğünü söyledi.Çok sayıda yaşlı müşterisi olduğunu ve vatandaşların evinin önüne giderek çevreyi kirletmeden, araç içerisinde ücretsiz kesim yaptığını söyleyen Tekin:

"TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA İLK"

“Koyunların yemleri, suları da ayrı bölmede. Koyunlar arka kapıdan giriyor, kesim ise ön kapıdan. Sistemli bir yer yaptık. Çok rahat. Otobüsü hizmete geçireli henüz 10 gün oldu. Şu an çok güzel bir ilgi var ama bunu geç yaptık diye düşünüyorum” dedi. 

Koyunların müşterinin kapısının önünde kesilip, parçalanıp, poşetlenerek teslim edildiğini söyleyen girişimci, “Türkiye’de ve dünyada ilk defa bu işi biz yaptık” dedi. Daha büyük bir otobüs üzerinde de çalıştıklarını sözlerine ekleyen Seyfettin Tekin, 15 Temmuz 2017’de şehit yakınları ve gazilere et dağıtmak için yeni otobüsüyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde olacağını söyleyerek davette bulundu.