İstanbul Ümraniye'de dün bir ilkokulun bahçesinde meydana gelen çatışmada 1 kişi hayatını kaybederken 2 kişide yaralandı. Servisçi çatışmasına yönelik 7 kişi gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Meydana gelen çatışmada hayatını kaybeden Cüneyt Elik’in emniyette, kasten yaralamadan 3 kaydı bulunduğu belirtilirken aranan 4 şüpheli arasında birinin de, 'Çocuğun cinsel istismarı'ndan poliste kaydı olduğu ortaya çıktı.

Okul bahçesinde yaşanan çatışmayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltındaki şüphelilerin sorguları devam ederken 4 kişi hakkında da arama kararı çıkartıldığı ifade edildi.

OLAY GEÇEN SENEDEN BAŞLAMIŞ

Yaşanan çatışmada karşı tarafta bulunan Kerem Beyazıt hakkında uyuşturucudan emniyette 2 kaydı olduğu öğrenildi. Emniyet güçlerinin yaptığı araştırmada, Cüneyt Elik ve Ramazan Sarı'nın geçen sene öğrenci taşıma meselesinde anlaşmazlığa düşerek çatışma yaşadıkları belirlendi. Geçen sene meydana gelen tartışmadan dolayı bu sene de öğrenci taşımada anlaşamadıkları için çatışmaya başladılar. Çatışma silahlı bıçaklı bir hale geldi.

Diğer taraftan ilkokulda servisçilerin, 1 kişinin ölümü, 2 kişinin ağır yaralanmasıyla biten çatışması okulun güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Olayda yaralanıp yere düşün birinin taksi ile götürüldüğü de görülüyor.