Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından resmi internet sitesinde yaptıkları açıklamaya göre, saat 02.23'te merkez üssü Milas olan 4 şiddetinde bir depremin meydana geldiği belirtildi. Kısmen hissedilen deprem vatandaşlarda paniğe neden oldu.

Deprem ortalama yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi.

Muğla’da Ağustos ayında da birkaç defa deprem olmuştu.

MEXİCO CİTY’DE 8 ŞİDDETİNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Bu kez depremin adresi Meksika! 8 şiddetinde meydana gelen deprem herkese korku dolu anlar yaşattı. İşte korkutan depremin detayaları... Mexico City'de meydana gelen 8 şiddetindeki depremde, gökyüzünde oluşan korkutan görüntüler ortaya çıktı. Meksika'nın güneyinde bulunan Theantepec Körfezi açıklarında 8 şiddetinde meydana gelen deprem büyük korkuya neden oldu.

Pasifik Okyanusu’nda meydana gelen sarsıntı sebebiyle başkent Mexico City'de binalar yerinden oynadı. Mexsico’da uzmanlar tsunami uyarısı verdiler. Büyük sarsıntı Meksika'yla birlikte Guatemala, Honduras, Beliz ve El Salvador'da da kendini gösterdi. Pasifik Okyanusu'ndaki sarsıntı yüzlerce kilometro uzaklıkta yer alan Mexico City’de korku ve paniğe yol açtı. Reuters haber ajansı, binaların beşik gibi sallandığını insanların koşarak binaları terk ettiğini bildirdi.