İstanbul'da etkili olan yağış sebebiyle trafikte ciddi yoğunluk yaşanıyor. İşlerine gitmek isteyen vatandaşlar, Anadolu'dan Avrupa Yakası'na geçmekte zorlanıyor. İl genelinde trafik yoğunluğu yüzde 56'yı geçti. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Altunizade'den köprüye girişte araçların hızı saatte ortalama 20 kilometreye düştü. Kavacık'ta ise araçlar saatte ortalama 16 kilometre ile seyredebiliyor. FSM'deki çalışmanın da trafiğe olumsuz yönde etkisi var. Geçtiğimiz hafta sonu başlayan çalışma boyunca her iki yönde de bir şerit trafiğe kapatıldı. Avrupa Yakası'nda ise Bakırköy-Edirnekapı yönünde trafik yoğunluğu arttı. Merter-İncirli yönünde bir araçta meydana gelen arıza da yoğunluğu arttırıyor.

Öte yandan D-100 Maltepe-Küçükyalı yönünde trafik kazası meydana geldi. Kaza sebebiyle bir şerit trafiğe kapatıldı. İstanbul'da yağmur ne kadar sürecek? Trafikteki yoğunluktan sonra, İstanbul'da yağmurun ne kadar süreceği merak ediliyor.

YAĞIŞ DEVAM EDECEK

Meteoroloji verilerine göre, İstanbul'da yağmur hafta sonuna kadar sürecek. Sıcaklıkların ise 21 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. 

Meteoroloji ani sağanak yağmurlara yönelik su baskınlarına karşı uyarıda bulundu.