Eylül ayının son günlerine doğru yaklaşırken hava sıcaklıkları da mevsim normaline inecek.

PERŞEMBE GÜNÜ DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, son günlerde yükselen hava sıcaklığının perşembe günü Marmara ve Kıyı Ege'de, cuma günü ve hafta sonunda ülkemizin kuzey ve iç bölgelerinde hissedilecek şekilde 6 - 10 derece düşeceği ve mevsim normallerinde olacağı bekleniyor.

IBB UYARDI

AKOM'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Aşırı sıcaklar bugün ve yarın da devam edecek. Cuma günü yağmur ve serin hava gelebilir" denildi. 

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları uyardı. Uzmanlar yarın Marmara Denizi'nde fırtına beklendiği yönünde açıklamalarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yarın Marmara Denizi'nde fırtına görüleceğini belirtildi. Yarın öğle saatlerinden sonra oluşacak güçlü rüzgarın şiddetini, akşam saatleri civarında fırtına düzeyine çıkarması bekleniyor. Uzmanlar, Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden etkisini gösterek Yıldız - Poyraz fırtınasının 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) olacağı tahmininde bulundu.

Meydana gelmesi düşünülen fırtınanın, Pazartesi gününün ilk saatlerinden sonra etkisini giderek azaltılacağı düşünülüyor.