Mersin'in Erdemli ilçesinde kızılçam ormanında meydana gelen yangın bölgede paniğe neden oldu.

RÜZGAR YANGINI BÜYÜTÜYOR

Erdemli’ye bağlı Çamlı Mahallesi Ohut bölgesinde ormanlık alanda henüz nedeni belirlenemeyen çıkan yangın, rüzgarın etkisinden dolayı giderek büyüdü.

Bölgede çıkan yangının ihbar edilmesinin ardından 3 helikopter, 15 arazöz ve Orman Bölge Müdürlüğünün 50 çalışanla söndürülmeye çalışıldı.

5 HEKTAR ALAN KÜL OLDU

Yangın kontrol altına alındı ancak ortalama 5 hektar alan yangından etkilendi. Ekipler yangını söndürme çalışmalarının ardından soğutma çalışmaları için harekete geçti. 

ÇANAKKALE’DE KORKUTAN YANGIN

Diğer yandan, geçen haftada Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan sınırlarının arasında, Kilitbahir köyündeki Ağaderesi Hastane Şehitliği bölgesinde ormanlık kısımda sebebi bilinemeyen bir yangın meydana gelmişti.

Eceabat ilçesinini sınır kesiminde çıkan yangına, 2 yangın söndürme uçağı ve 6 helikopter ile 25 arazöz ve 4 dozerle söndürme çalışmaları yapıldı.

Kızılçam ağaçlarından meydana gelen ormanlık alanda çıkan yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığı ancak rüzgarın yangını arttırdığı belirtildi.

Meydana gelen yangından dolayı Çanakkale Boğazı çift yönlü transit gemi geçişlerine geçici olarak kapatılmasının ardından geri açıldı.