Kızının çektiği fotoğrafları taklit eden Baba, ne olduğunu anlamadan sosyal medyanın fenomeni oldu. Chris Burr Martin isimli baba, kızının seksi selfie çekmesini durdurmak için farklı bir yol denemeye karar verdi. Baba Martin, kızının fotoğraflarını taklit ederek sosyal medya hesabında paylaşmaya başladı. Ama işler düşündüğünden farklı gelişti. Kısa sürede dikkat çeken baba Martin, internette fenomen oldu. Baba Martin'in şu anda sosyal medya hesabında 135 bin takipçisi var. Takipçi artırmak için seksi selfie çekmek gerekmediğini gösteren baba Martin, kızına en güzel dersi vermiş oldu.SOSYAL MEDYADA NASIL FENOMEN OLUNUR?

Sosyal medyada temel olarak güncel, mizahi ve siyasi içerikli paylaşım ‘post’ yapan hesaplar fenomen. Sizler de fenomen olmak istiyorsanız bu konular altında içeriklerinizi yoğunlaştırmanızı tavsiye ederim. Şimdi de diğer önemli yolları verelim;

Hesabın profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı, bio bilgileri ilk bakışta potansiyel takipçi için önem arz eder. Bu yüzden hesabınızın bu verilerini zaman zaman güncelleyin ve kaliteli tutun. Ayrıca hesabınızın güvenlik ayarlarını da doğru bir şekilde yaparak ihmal etmeyin ki sağlıklı bir şekilde yolunuza devam edebilesiniz.

En başta belirtmeliyim ki bu işin en önemli noktası paylaşım yani içeriktir ve bu konunun bir madde içerisinde anlatılması mümkün değildir. Ancak sizlere sosyal medya üzerinde paylaşıma dair en önemli bilgileri vererek fenomen olmanıza yardımcı olacağım.

Dozunu kaçırmamakla birlikte yukarıda bahsettiğimiz ve önerimiz olan PR tekniği ile hesabınızın reklamını doğru zamanlarda yaparsanız, ve biraz şansınız da varsa belki 1 gün içerisinde on binlerce yeni takipçiye ulaşabilirsiniz.

Gündem sosyal medyada kullanıcı trafiğinin akışının belirlendiği bütündür. Gündemde olan konular üzerinde paylaşımlara yönelmek her zaman fenomen olmak isteyenler için daha iyi olacaktır çünkü daha fazla kişiye ulaşabilirler ve daha fazla takipçi kazanabilirler. Gündeme uygun olarak çeşitli; mizah, yorum, şarkı paylaşımları yapanların fenomenler statüsünde yer aldığını görebilirsiniz.

Dünya ve insanlar nasıl değişiyor ise, sosyoloji bilimi de değişiyor. Sosyallik kavramı doğrudan sosyal medya ağları ile ilişkili olduğu için fenomenlik katı kurallara hiçbir zaman bağlı kalmıyor. Yani bu işin bir kitabı, raconu yok. Döneminizde en çok tutulan sosyal medya fenomenlerinin hesaplarını inceleyerek buradan kendinize çıkarımlar yaparak hesabınızı yönetmeniz sizin de fenomen olabilmeniz ve ya kalabilmeniz açısından önem arz eder.