Katar Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada, Kasım ayının 6’sında Adana'daki Şakirpaşa Havalimanı'na yapılacak doğrudan seferlerin başlayacağını belirtti.

Hava Yolu şirketinin yaptığı yazılı bildiride, haftada 3 gün Adana’ya sefer yapılacağı ifade edildi.

Açıklamada bununla birlikte, Türkiye'ye düzenlenecek seferlerde İstanbul'daki Atatürk ve Sabiha Gökçen ile Ankara'daki Esenboğa havalimanlarından sonra 4. durak olarak Adana’nın olacağı bildirildi.

Katar Hava Yolları İcra Kurulu Başkanı Ekber el-Bakir tarafından yapılan konuşmada, ‘Adana, sanayi ve tarım sektöründe oldukça verimli bir yer. Haftada 3 sefer düzenlenmesi ile Katar ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerde epey güçlenecek gözüküyor.’ dedi.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NDAN BÜYÜK BAŞARI

Diğer yandan geçtiğimiz Temmuz ayında, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme AŞ'nin açıklamalarında, 2009 senesinden 2017 yılına kadar yolcu artışında devamlı olarak Avrupa'nın en hızlı işleyen havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Temmuz ayında başarılarına bir yenisini daha eklediği belirtilmişti. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2017 Temmuz ayında, geçen senenin aynı dönemlerine nazaran yüzde 13 yükselmeyle 3 milyon 24 bin 119 yolcuyu taşıdı.

2016 Temmuz ayında 2,6 milyon yolcuyu ağırlayan havalimanı, 2017’nin Temmuz ayında yüzde 13’lük bir artış sağlayarak yolcu sayılarını yükseltti.