İstanbul'da mevsim normallerinin çokı üzerinde olan hava sıcaklıkları yerini yağışa bıraktı. Öğlen saatlerinden itibaren İstanbul’un farklı yerlerinde başlayan yağmur hayatı olumsuz etkiliyor. Yağışın başladığı yerler yağmurun etkisi altında kaldı.

Meteorolojinin son günler yaptığı uyarılara rağmen hazırlıksız dışarı çıkan insanlar başlarına poşet geçirerek yağmurdan sığınacak yer aradılar. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, başlarına poşet geçirerek sığınacak yer aradı. Vatandaşlar otobüs durakları ve köprü altlarına sığındı.

KIRKLARELİ’DE SAĞANAK HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Kırklareli'de birden bastıran sağanak yağış vatandaşları zor durumda bıraktı, Bazı evleri ve iş yerlerini su basarken birçok araç da yollarda kaldı.

Bölgede sabah vakitlerinde kendini gösteren sağanak ortalama bir saat kadar sürdü. Vatandaşlar duraklara sığınmaya çalıştı. Sağanaktan doalyı birçok mahallede su baskınları meydana geldi. Ara ara dolu yağması da vatandaşların panik yapmasına neden oldu.

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları uyardı. Uzmanlar yarın Marmara Denizi'nde fırtına beklendiği yönünde açıklamalarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bugün Marmara Denizi'nde fırtına görüleceğini belirtildi. Bugün öğle saatlerinden sonra oluşacak güçlü rüzgarın şiddetini, akşam saatleri civarında fırtına düzeyine çıkarması bekleniyor.