İstanbul'da asayiş ekipleri tarafından İstanbul’da büyük bir denetleme operasyonu başlatıldı. İstanbul’un 39 noktasında 300 ekiple birlikte başlatılan çalışmalarda  taksi ve minibüsler denetleniyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesi tarafından, İlçe Emniyet Müdürlükleri ile beraber Özel Harekat, Narkotik Suçlarla Mücadele, Önleyici Hizmetler ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü çalışanlarının katılımı ile 39 farklı yerde taksiler ve minibüslere yönelik operasyon başlatıldı.

HEM SÜRÜCÜLER HEMDE FİRMA DENETLENİYOR

Ekiplerin gerçekleştirdiği denetleme çalışmalarında, asayiş ve terör saldırılarına önlem olarak ticari yolcu taşımacılığında bulunan çalışanlar ve bağlı oldukları firmaların denetleneceği ifade edildi.

OKUL SERVİSLERİ DENETLENİYOR

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün ilgili ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte, öğrencileri taşıyan okul servislerini denetledi.
Trafik polisleri, İstanbul’un pek çok yerinde okul servis araçlarını denetledi. Evrakları tam olmayan servis sürücülerine ceza yazan polisler, ehliyeti olmayan bir sürücü ile karşılaştı.

Denetleme esnasında polisler, Muzaffer Zamur'un sürdüğü okul servis aracını incelemek için durdurdu. Zamur, önce ehliyetinin evde olduğunu, kendisinin de tamircilikle uğraştığını belirtti. Polis şüphelendiği kişinin kimlik incelemesini yaptı. Ardından Zamur’un hiç ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı.

Trafik polisleri Zamur’un aracına ceza keserek aracı bağladılar. Öğrenci velileri ise bu denetimlerden oldukça memnun olduklarını belirtti.