Meteoroloji'nin yaptığı ikazların ardından İstanbul'da özellikle Boğaz çevresinde sağanak yağmur etkisini göstermeye başladı.

Meteoroloji ani su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Öte yandan yetkililer oluşabilecek yoğun trafik karşısında araç sürücülerinin kazalara karşı dikkatli olmalarını istedi.

Meteoroloji'den yapılan açıklama şu şekilde:

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Marmara Denizi'nde yarın rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, ulaşımda aksamalara yol açabileceği kaydedilen fırtınanın cumartesi günü akşam saatlerden sonra etkisini kaybetmesinin beklendiği de ifade edildi.

Öte yandan İstanbul'da tahmin edilen hava sıcaklığı şu şekilde:

İSTANBUL HAVA DURUMU

Meteoroloji raporlarına göre, İstanbul'da hava az bulutlu ve açık geçeceği bekleniyor. Hava sıcaklığında ciddi bir değişiklik tahmin edilmiyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette eseceği belirtildi.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 29

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 30

İzmir: Az bulutlu ve açık 34

Bursa: Parçalı ve az bulutlu 32

Adana: Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu 35

Antalya: Az bulutlu ve açık 34

Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu 29

Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde il geneli, akşam saatlerinde doğu ilçeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27