California'da gerçekleşen bu acayip dümenin arkasındaki kişi şu an parmaklıklar ardında ve davası sürüyor.  Olayı kısaca özetlemek gerekirse, adam birkaç yıl önce 49.90 dolar karşılığında satışa çıkardığı güneş enerjisiyle çalışan çamaşır ipinden epey bir para kaldırıyor. 

Türkiye'de de epey yaygınlaşmış bir ürün olan sauna kemerleri, hiçbir işe yaramadığı gibi, sağlığı da olumsuz etkiliyordu. Spor yaparken orayı fazladan terletmenin size jilet gibi bir karın bölgesi bahşetmesi fikri ilgi çekiciydi elbette.

Çinli bir vatandaş, birinci sınıf bir bilet alıyor ve bu biletle bir yıl boyunca bedavadan lounge yemeği yiyor. Her gün biletiyle lounge'a giriş yapıyor, yemeğinin ardından bileti bir sonraki güne erteliyor ve bunu bir yıl kadar devam ettiriyor.

Hikayeye göre 1950'lerde bir adam bir diş macunu şirketinin kapısından girerek önemli bir fikri olduğunu, bu fikrin satışları %40 oranında artıracağını söylüyor. Tek talebi ise, 100 bin dolar nakit. Bu sayede insanları kandırarak paralarını alan zeki adam yaptığı girişimle tamı tamına 10 katını kazanarak borç aldığı şirketi de kendi üzerine geçirmeyi başarıyor.