Avusturya' daki Grossglockner Dağı' nda kalp problemi yaşayan bir dağcıyı kurtarmaya giden ilk yardım helikopteri, talihsiz bir kaza yaparak şaşırttı.

YARDIM HELİKOPTERİ DEYİM YERİNDE İSE DAĞA ÇAKILDI

Kontrolü kaybeden pilot helikopteri dengede tutamayarak adeta dağa çakıldı. Şans eseri pilot ve hasta büyük yara almadan sadece olay sonrası küçük yaralar alarak hayatta kalmayı başardılar.

HELİKOPTERİN NEDEN DÜŞTÜĞÜ MERAK KONUSU! ARAŞTIRMA SÜRÜYOR

Kazanın nedeni henüz bilinmiyor. Ancak helikopterin kalıntıları toplatıldı ve araştırma geniş kapsamda sürüyor.

YETKİLİ FİRMADAN DÜŞME NEDENİ HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ

Helikopter firmasından yetkili bir kişi olan Roy Knaus' un yapmış olduğu açıklamaya göre, ağırlaşan helikopterin sıcak havaya karşı irtifa kaybettiğini ifade etti.

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri'nin New York şehiri çevrelerinde geçtiğimiz günlerde bir helikopter kazası meydana gelmişti. Düşmüş olan helikopterin Amerika Birleşik Devlet Başkanı Donald Trump’a ait olduğu açıklanmış, kaza sırasında ise Amerika Birleşik Devlet başkanı Trump'ın helikopterin içinde olmadığı ifade edilmişti.

Olay sırasında can kaybı yaşanmasa da, helikopterin ismi dikkatlerden kaçmamış. Kazadan sonra, pilotlar helikopterin üzerinde yazılmış "Trump" kelimesini gizlemeye çalışmışlar. Kaza esnasında helikopterin sadece kuyruk kısmı hasar görmüş. Kazanın gerçekleşme sebebi ise araştırılmakta.