İstanbul’da yaşayan öğrencileri sevindirecek haber İETT’den geldi.18 Eylül tarihinde İstanbul’da toplu taşıma araçlarını 06.00-13.00 saatleri arasında kullanacak vatandaşlar hiçbir ücret ödemeyecek.

İETT'den tarafından yapılan açıklamada, okulların açılması ile birlikte trafikte yeni araçların görüleceği bildirildi.

Öğrencileri sevindiren açıklamada, İETT okulların açıldığı gün trafikte oluşacak sıkıntıların giderilmesine yönelik çalışmaların yapılacağını ifade etti.

İETT tarafından yapılan açıklama metni şu şekilde:

‘Okulların açılmasıyla beraber yüzlerce öğrence trafiğe katılacak. Bu durumu değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi verdiği karar kapsamında okulların ilk günü toplu taşıma araçlarını 06.00-13.00 saatlerinde ücretsiz olarak hizmete sokacak. İstanbul'da okulların açılacağı 18 Eylül Pazartesi, İETT, İstanbul Otobüs AŞ, özel halk otobüsleri, metrobüs, tünel, Şehir Hatları vapurları ile Metro İstanbul'a ait metro, hafif metro, tramvay ve füniküler araçları, 06.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çalışacak.’

İETT’NİN KIŞ TARİFESİ

Çin’de gerçekleştiren akıllı telefonların banka hesabına entegre edilmesiyle birlikte geliştirilen karekod teknolojisi sayesinde artık taşımak tarih oluyor.

İETT yeni eğitim-öğretim yılı başında kış tarifesine bağlı olarak otobüs ve sefer sayılarını artırıyor. 2014 kış sezonuna göre yeniden düzenlenen sefer saatlerini yolcularımız, 16 Eylül Cumartesi gününden itibaren www.iett.istanbul ve MobİETT uygulamasından öğrenebilirler.