Güneydoğu Asya’ da Çin’ e bağlı özerk bölge olan Hong Kong şiddetli tayfundan etkilendi. Saatte 140 kilometre hıza erişen şiddetli fırtınada çok bir çok kişi yaralandı, evlerin çatıları uçtu, şehir merkezindeki elektrik direkleri devrildi, ağaçlar yerlerinden söküldü, insnalar yürümekte güçlük çekti. Bu anlar Reuter haber ajansının Hong Kong fotomuhabiri tarafından anbean kayıt altına alındı.

EVLER SULAR ALTINDA KALDI

Bazı lokasyonlarda yağış ve fırtınadan dolayı sel meydana geldi ve yüzlerce ev sular altında kaldı. Doğa olayından mağdur olan taraf olanlar hükümetin acil önlem olarak yaptığı sığınma yerlerine taşındı.

Diğer bir yandan Türkiye' de ise AKOM İstanbul için 22 Ağustos Salı günü şiddetli yağış beklediğini vatandaşlara duyurmuş, vatandaşların su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yaşanacağından kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını istemişti.  Fakat beklenilken gibi çok şiddetli bir yağış meydana gelmemişti.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İSTANBULLULARI UYARDI

Meteoroloji hava tahminlerine göre hava sıcaklığının düşeceğinin akşam saatlerinde şiddetli yağışların başlayacağını vatandaşların dikkatli olması gerektiğini vurguladı. İstanbul’da hava sıcaklığı gök gürültülü 21 derece olacağı belirtildi.