1800’lü yıllarda Meksika’da yaşayan Julia Pastrana’nın hikayesi akıl alır gibi değil. Pastrana yaşamı boyunca asla bir insan olarak görülmediği gibi bundan kazanç elde etmek isteyen insanların en büyük sömürü kurbanı oldu. Yaşamının dışında, öldükten sonra cesedinin bile ticarete alet edildi biliniyor. Tarih boyunca görülen garip hastalıklardan birine sahip olan Julia Pastrana hayatın en acı yüzünü yaşayanlardan biri oldu.

Dünyayı şaşkına çeviren 'maymun kadın' inanılmaz


Julia Pastrana 1834 yılında Meksika’nın Sinaloa eyaletinde doğdu. Hayatı yoksulluk içinde geçtiği için erken yaşlardan itibaren çalışmak zorunda kaldı.

Dünyayı şaşkına çeviren 'maymun kadın' inanılmaz

Julia çok erken yaşlarda çeşitli hastalık belirtileri gösterdi, ömrü boyunca da bu hastalıklar onun yaşamını önemli ölçüde etkiledi. Çok küçük yaşlardayken görülen hipertrikozis hastalığı Julia’nın yüz, göğüs ve bacaklarında anormal miktarda kılların çıkmasına neden oldu.

Dünyayı şaşkına çeviren 'maymun kadın' inanılmaz


Bilim henüz onun durumuna yeterli açıklamalar getiremediğinden, Julia el mahkum bu ucube sirklerinde çalışarak yaşamını sürdürdü. Julia daha önce görülmemiş bir görünüme sahip olduğundan, türünün ilk örneği olarak kabul ediliyordu.