22 yaşındaki Kirsty Butler karnı büyümeye başlayınca bir hamilelik testi yaptı. Pozitif sonuçla mutlu olan Butler'in karnı hızla büyümeye devam etti. Doktor, kendisine kontrol için gelen genç kadının karnını görünce onun 30 haftalık hamile olduğunu düşündü. Ancak daha detaylı baktığında karnındaki şişkinliğin sebebinin bir bebek olmadığını fark etti.

HAMİLE KALDIĞINI SANIYORDU

7 aylık hamile olduğunu zannediyordu gerçeği öğrenince dünyası yıkıldı. Özel bir gazetenin özel haberine göre 30. haftada ultrasona giren Kirsty'nin hamile olduğu kesinleşti. Doktor, kendisine kontrol için gelen genç kadının karnını görünce onun 30 haftalık hamile olduğunu düşündü. Ancak daha detaylı baktığında karnındaki şişkinliğin sebebinin bir bebek olmadığını fark etti.

ŞİŞLİĞİN KİST OLDUĞU ANLAŞILDI

Ancak 30 haftalık değil, sadece 6 haftalık hamileydi ve karnındaki şişlik aslında bir yumurtalık kistiydi. Daha da kötüsü yumurtalığını yavaş yavaş yok eden kist bebeğin hayatını tehlikeye attığı için acilen hayati bir ameliyata alınması gerekiyordu.

GERÇEK ÇOK BAŞKAYDI

Doktorların büyük çabalarına rağmen Kirsty 11 haftalıkken bebeğini kaybetti. Genç kadın kisti kötü huylu olmadığı için şanslıydı ancak 30'a 20 cm'lik kist bebeğinin ölümüne neden olmuştu.