Beşiktaş Etiler’de bir apartman dairesinde çıkan yangında dumanlar bütün binayı sararken, üst katlarda mahsur kalan 7 kişi, 1 kedi ve 1 köpek itfaiye ekiplerinin uğraşmaları sonucunda kurtarıldı.

Etiler'de 4 katlı binanın ilk katında giysi kurutma makinesinin kısa devre yapmasından dolayı yangın çıktı. Yoğun Dumanın sardığı apartmanda mahsur kalanlar, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken, bir itfaiye eri ise dumandan etkilenen kediye oksijen vererek yardımcı olmaya çalıştı.


APARTMANDA MAHSUR KALDILAR

Apartmanı saran yoğun duman nedeniyle apartman sakinleri dışarı çıkamayarak binada mahsur kaldılar. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri mahsur kalanları kurtarmak için çalışmalara başladı. İtfaiye aracının merdiveniyle apartmanın üst katlarında mahsur kalan insnalara ulaşan itfaiye erleri mahsur kalanları tek tek kurtararak aşağıya indirdi.


DUMANDAN ETKİLENEN KEDİ İÇİN İTFAİYE EKİPLERİ SEFERBER OLDU

Yangının çıktığı dairenin sahibi Şevket Akıncı'nın 'Sepet' adlı kedisi de yoğun dumandan etkilendi. İtfaiye ekipleri tarafından daireden yarı baygın halde çıkartılan kediye ilk müdahale mahalle sakinleri ve itfaiye ekipleri tarafından yapıldı. Mahallelilerin su verdiği kediye daha sonra itfaiye çalışanları oksijen vererek tedavi etmeye uğraştılar. Bir süre oksijen verilen kedi daha sonra kafese konularak veteriner kliğine götürüldü.