EPİLASYONDAN TAHRİŞ OLDU SANDI 

21 yaşındaki Rhiannon Douglas, epilasyon yaptırdı.Daha sonra vücudunda kızarıklıklar ve döküntüler oluşmaya başladı. 21 yaşındaki Rhiannon bacaklarında kızarıklıklar fark edince tüylerini tıraş bıçağıyla almasından kaynaklandığını düşündü. Ancak kızarıklıklar bütün vücuduna yayıldı. Sırt ağrıları da baş gösterdi. En başlarda önemsemeyen Douglas, bu döküntüler artınca doktora gitti.

KANSER TEŞHİSİ KONULDU

Genç kıza kanser teşhisi kondu. Teşhis konulduğundan beri, genç kadının tümörü kendi kendine büyük ölçüde küçüldü. Rhiannon, vegan diyetinin yardımcı olduğunu düşünüyor.

"AKLIMIN UCUNDAN GEÇMEZDİ"

Genç kadın hastalığını şu sözlerle anlattı: "Daha önce böyle bir şey ne duydum, ne gördüm. Kanser olabileceği aklımın ucundan geçmezdi...Kuzenimin düğününde elbise giymek için bacaklarımı tıraş etmiştim. Ondan kaynaklandığını düşündüm ancak yayılmaya başlayınca menenjit olduğundan korktum. Bacaklarım sürekli yandığı için bol kıyafetler giyiyordum. Ayakkabı giyemiyordum."Damarları iltihaplanan genç kadına kanserden sonra bir de henoch-schönlein purpurası teşhisi konuldu. İlaç kullanmaya başladı ancak semptomları gittikçe kötüleşti. Bacakları şişti ve eklem ağrıları baş gösterdi.

VEGAN DİYETİ YAPTI

Kanserle savaşmaya kararlı olan Rhiannon, işe yaşam stilini değiştirerek başladı. Vegan diyeti uygulayan Rhiannon'un tümörü kendi kendine küçülmeye başladı. Genç kadın, şimdi ayda bir kez hastalığının takibi için hastaneye uğruyor.