Dizilerdeki gizli mesajları fark ettiğiniz oldu mu hiç? Eğer hala fark etmediyseniz haberimizin detayına mutlaka göz atmalısınız. Dizilerdeki gizli mesajlar, 'The Departed' filminde sürekli karşımıza çıkan X simgesi Başrollerini Leonardo DiCaprio ve Matt Damon'ın paylaştığı filmde, ne zaman bir ölüm gerçekleşecek olsa, ekranın herhangi bir noktasında X işareti ile karşılaşıyoruz.

'Kill Bill' filminde Uma Thurman'ın ayakkabıları Uma Thurman'ın serinin birinci bölümünde giydiği ayakkabıların altında yazan yazıyı farketmiş miydiniz?

İçinde sık sık dini göndermeler barındıran, Wachowski Kardeşler'in Matrix Üçlemesi, araba plakalarına kadar ayrıntılandırılmış; zeka pırıltısı dolu bir yapım...

Örneğin, ikinci filmin başlangıcında Ajan Smith'in kullandığı arabanın plakasına bakalım; IS 54 16 ? IS 54 16; İncil'deki Isaiah 54:16'ya referans veriyor; ''Bak! Ben kömürden ateş yapan, kendi amaçları için silah yapan demirci'yi (smith) yarattım. Ayrıca herşeyi yok etmesi için, yağmacı'yı yarattım!''

Indiana Jones ve Lanetli Tapınak'taki barın ismi Steven Spielberg'ün 1984 yılında dünya sinemasına sunduğu kült, Indiana Jones ve Lanetli Tapınak; yönetmenin Star Wars hayranlığını zekice hamlelerle belli ettiği bir yapım. Örneğin filmdeki barın adı; CLUB OBI WAN, açıkça Star Wars'taki Obi Wan Kenobi'den gelmekte.

Bu film ve dizilerin fanatiklerinin bile yakalaması zor gizli ayrıntılar... Dövüş Kulübü Filmin birçok sahnesinde bir yerlere gizlenmiş ya da alenen ortada Starbucks bardakları bulunmaktadır.