Terörle mücadele çalışmaları doğrultusunda 30 Ekim 2015 tarihinde gerekli faaliyetlere başlayan ‘Alo 140 Terör İhbar Hattı’nın ülke genelinde insanların da daha aktif bir şekilde kullanmasına yönlendirmek için yeni kamu spotu filmi hazırlandı.

Hazırlanan kamu spotunda, izlenme rekorları kıran ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinde rol alan aktörlerden bazıları yer aldı.

Oyuncular, terörün, dünya genelinde ortak bir sorun olduğunu vurgulayarak, terörle mücadelede devlete ve güvenlik güçlerine en büyük yardımı milletin yapacağını ifade ettiler.

TSK AÇIKLADI! 99 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) 25 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında Şırnak'ın Beytüşşebap ve Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde yapılan operasyonlarda, biri sözde Örgüt lider kadrosunda olmak üzere 99 terörist öldürüldü.

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamaya göre, Irak'ın Zap bölgesine hava harekatı düzenlendi.

‘KIŞ TAMAMEN OPERASYONLARLA GEÇECEK’

Önümüzdeki kış döneminin tamamen operasyonlarla geçeceğini dile getiren Bakan Soylu “Terör hususunda insanlarımız rahat olsun. Bilhassa insansız hava araçları terör örgütlerinin topyekun dolaşmasına engel teşkil etmektedir. 2’li ya da 3’lü gruplara ayrıldılar. Bizde sahaya iyi bir şekilde yayıldık. Özellikle Eylül, Ekim ve Kasım aylarında çok daha yüksek bir terörle mücadeleyi vatandaşımız bizden beklesin.’ dedi.