Türkiye’de bugünden Libya'dan gelen çöl sıcaklarından oldukça fazla etkilenecek. Türkiye çapında sıcaklıklarda 5-9 derece yükselme görülecek.

SICAKLIKLAR ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR ETKİLİ OLACAK

Son bir kaç gündür sürekli uyarısı gelen sıcak hava dalgaları bugünden başlayarak kendini hissettirecek. Ülkeye’yi Libya’dan gelen sıcak hava dalgaları etkisi altına alacak. Türkiye’nin hemen her bölgesinde sıcaklık kendini belli edecek. Eylül ayında olması gereken sıcaklıklardan daha fazla bir sıcaklık vatandaşları korkutuyor. Sıcaklık ortalaması 5-9 derece artacak.

Ülke genelinde yaşanacak sıcak hava Çarşamba gününe kadar hissedilecek.

İSTANBUL 34 DERECEYE ÇIKACAK

İstanbul'da pazar, pazartesi ve salı günleri günleri gündüz olacak sıcaklık 34 derece, gece ise 20 derece olması hesaplanıyor. Çarşamba gününden sonra sıcaklığın düşmeye başlayacağı 23 Eylül'de sıcaklık 18 dereceye kanar inecek gibi görülüyor. İstanbul'da Eylül ayı en yüksek sıcaklık ortalaması 34 derece, olurken yağışlı gün sayısı ise 7 olması bekleniyor.

Sonbahara girmemize rağmen sıcak havalar hala ülkeyi terk etmiyor. Mevsim normallerinden çok fazla seyreden sıcak havalar bugünden sonra daha da artacak.

Yapılan son açıklamalara göre yurt genelinde yağış beklenmiyor.