FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın emri üzerine, sonunda şehadet olduğunu bilerek itaat etti. Askeriye içerisinde bir kalkışma olduğunu anlayan ve Özel Kuvvetler Karargâhı’nın da ele geçirilmek istendiğini öğrenen Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı, Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'i aradı ve sonu şehadet olan emir üzerine Zekai Paşa'ya seslenerek, "Baş üstüne komutanım, hakkım size helal olsun. Siz de helal edin" dedi. Kameralar tarafından Halisdemir'imizin darbeci hain Semih Terzi'yi vurma anı görüntülendi.Kahraman Halisdemir, darbeci general Semih Terzi'ye 3 el ateş ettikten sonra ağaçlık alana doğru koşmaya başladı. O sırada bir grup cuntacı asker Kahraman Astsubay'ımızın ardından 15 el ateş etti. Yaralanan Kahraman'ımız karargâh binası önüne sürüklenerek getirildi. 15 kurşuna dayanan Yiğit Halisdemir'in nabzını kontrol eden hain askerler ölmediğini anlayınca yerde yatan Ömer Halisdemir'e ateş ederek, şehit ettiler.

KAHRAMAN ÖMER HALİSDEMİR'İMİZ ASLA UNUTULMAYACAK!

Hasan Hüseyin Halisdemir'in 7 çocuğundan biri olan Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir, çocukluğunu Niğde Çukurkuyu beldesinde okuldan sonra çobanlık yaparak geçirdi. Yiğit Halisdemir, 1999 senesinde Piyade Astsubay olarak Türk Silahı Kuvvetlerine katıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında birçok göreve katıldı. Toplam 15 gün devam eden tatbikat boyunca dağcılık, kol harekatı, meskun mahallerde muharebe, hava hücum harekatı ve terörizmle mücadele konularında eğitimler aldı. Tatbikatın sonunda dönemin Pakistan Özel Kuvvetler Komutanı, gösterdiği başarıdan dolayı Kahraman Ömer Halisdemir'i tebrik ederek kendisine brövesini takmıştı.

Hatice Halisdemir ile evli ve 2 çocuk babası olan Kahraman Şehidimiz Ömer Halis Demir’in cenazesi, Bor İlçesi’ne bağlı Çukurkuyu Beldesi’ndeki meydana götürüldü. Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'imizin cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sırasında, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi'yi, vatanı, milleti, bayrağı, devleti ve namusu için hiç düşünmeden alnından vuran ve ardından haince şehit edilen Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'imizin şehadete yürüdüğü görüntüler...