Diyarbakır'da yaşayan ve cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan Ü.Ç. isimli adama, kaldığı cezaevi'nde cinsel istismara uğradı. Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan, Diyarbakırlı 21 yaşındaki Ü.Ç.'nin babası M.Ç., koğuşta bulunan 4 kişinin oğluna cinsel istismar uyguladığı iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusu Nevşehir'e gönderilirken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Baba M.Ç., oğlunun can güvenliğinin tehlikede olduğunu ileri sürdü.

15 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI 

Diyarbakır'da, geride bıraktığımız 2014 yılında 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından tutuklanan ve şu anda 21 yaşında olan Ü.Ç., Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nce 15 yıl hapis cezası aldı. 2014 yılından bu yana değişik cezaevlerinde kalan Ü.Ç., son olarak kendi isteğiyle Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'ne sevk edildi.

4 KİŞİ TARAFINDAN CİNSEL İSTİSMARA UĞRADIĞINI SÖYLEDİ

Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'nde cezasını çeken Ü.Ç., geride bıraktığımız günlerde cezaevi ziyaretine gelen babasına, 4 tutuklunun tcinsel istismarına uğradığını söyledi. Oğlunun cezaevinde tecavüze uğradığını öğrenen baba M.Ç., Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.