Vodafone’un marka sponsoru olduğu ve organizasyon sahibi olarak düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’nun 39’uncusu 12 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecektir.

Vodafone’un bu sene 6’ncı kez adını vereceği, Avrupa’nın en iyi 11, dünyanın en iyi 22 maratonundan biri olan Vodafone İstanbul Maratonu’na bu sene 30 bin çipli sporcunun katılması beklenmekte.

30 EYLÜL SON KAYIT

Vodafone 39. İstanbul Maratonu’na son kayıt tarihi 30 Eylül olarak netleştirildi. Bu tarihe kadar online kayıt işlemini gerçekleştirememiş olanlar için 9-11 Kasım tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde (Yenikapı Miting Alanı) düzenlenecek olan Maraton Fuarı'nda geç kayıt imkânı sunulmakta.

Sporcular, sosyal sorumluluk ortaklarından olan sivil toplum kuruluşlarına bağış yapmak ve 100 TL kayıt ücretini ödemek kaydıyla geç kayıt yaptırabilecek. Halk koşusuna kayıtlar ise 30 Ekim Pazartesi günü başlayacak ve İstanbul'da belirlenen meydanlarda kurulan stantlarda yapılmakta.

Öte yandan maratona sınır sayıda insan alınacak. Bunun nedeni ise Boğaziçi Köprüsünün iplerinin fazla sayıda kişiyi kaldırmaması olarak belirtildi. Köprüye gereginden fazla ağırlık verilince köprü sağ ve sola sarsılma gerçekleşiyor. Uzman belirlenen rakamın dışında köprüye insan çıkmaması gerektiğini belirtti.