Bursa - Ankara karayolu İnegöl Babasultan kavşağında minibüs ile hafif ticari araç feci bir şekilde çarpıştı. Meydana gelen kazada ilk incelemelere göre 1'i çocuk 7 kişi öldü. Kazada yaralanan 18 kişi ise başta İnegöl Devlet Hastanesi olmak üzere yakın hastanelere kaldırıldı. Kazanın ihbarı üzerine güvenlik ekipleri ve ambülanlar kaza yerine akın etti.

İKİ ARAÇ FECİ ŞEKİLDE ÇARPIŞTI

Kaza, bu sabah 07.00 esnasında Bursa'nın Kestel ile İnegöl ilçeleri aralarında Babasultan Mevkii'nde gerçekleşti. Araç sürücülerinin kimlikleri daha belirlenemedi. Kazayla birlikte yakındaki ay çiçeği tarlasına fırlayan hafif ticari araçta bulunan 1'i çocuk, 2 si kadın toplam 7 kişi hayatını kaybetti. Bir fabrikanın işçilerini taşıyan serviste ise 10'dan fazla işçi yaralı olarak kurtarıldı.

Kaza yerine birçok ambülans sevk edilirken yaralılar en yakın hastanelere sevk edildi. Meydana gelen kaza hakkında soruşturma başlatıldı.BAYRAMDA 100 ÖLÜ 500 YARALI

25 Ağustos Cuma günü mesainin sona erdiği saat 18.00'den, bayramın üçüncü günü olan 3 Eylül Pazar günü saat 16.00 sularına dek toplam 142 kaza meydana geldi. Bu kazalarda toplam 98 kişi öldü, 423 kişi de yaralandı.